Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ sprawdzisz, jak zamówić uszczelnienie okien.

Na samopoczucie domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]