Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Druk 3D FDM - dowiedz się więcej o ofercie na cadxpert.pl.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii DMLS, FDM, SLS,SLA, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni, detali oraz bardzo cienkich ścianek.

Druk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także możliwość korzystania z materiałów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]