Organizacja komunii – wybierz lokal, w którym ugościsz wszystkich zaproszonych

Komunia Kraków - poznaj pełną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bowiem to najczęściej pierwsza istotnie poważna biesiada rodzinna, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Tym samym rodzice pragną, żeby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Wyprawić przyjęcie w domu czy wynająć lokal na komunię?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą rodzinę we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie sali komunijnej. Impreza dla zaproszonych w domu jest przeważnie możliwe wówczas, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem do kilkudziesięciu gości, zatem często organizowane są w domach weselnych i restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najodpowiedniejszą salę, należy wziąć się za poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ustalony termin sakramentu. W okresie komunijnym sporym problemem może być również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym zalecamy wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunie. Niezbędne jest także to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem oferować prześliczne, estetyczne pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, zalecamy zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci różnymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych typów podarunków, np. wartościowej biżuterii czy zabawek z motywami militarnymi.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]