Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Lokal na chrzciny Kraków - sprawdź korzystną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzony potomek, stąd też starają się, żeby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, zwłaszcza gdy na imprezę zaprasza się dużą liczbę krewnych oraz przyjaciół. W tym wpisie przeczytasz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Nie śpiesz się – urządzaj chrzciny bez pośpiechu

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po narodzinach malucha, czasem wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przeobraził się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym jest planowany na ogół kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Umawiając z parafią termin sakramentu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach należy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest konieczne do obliczenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również powiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina na ogół kupuje zabawki, natomiast rodzicom więcej radości sprawią użyteczne prezenty, jak np. fotelik samochodowy, zestaw ubrań albo kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w domu rodziców malucha, zatem nie wszyscy uczestnicy mszy w świątyni mogli być zapraszani na odświętną imprezę. Dziś obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Przeglądając oferty lokali, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują wspaniale udekorowane miejsce, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis współgrający z charakterem wydarzenia oraz który zagwarantuje profesjonalną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf zrobi śliczne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą harcować pod gołym niebem. kluczowy jest także taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu lub wynajętego noclegu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]