Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Zamów usuwanie wirusów ze strony internetowej.

WordPress okazał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz witryn internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny malware, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Ze witryny internetowej wychodzi spam? Logowanie jest niemożliwe? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? To jedynie parę z możliwych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach nieodzowne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców należy powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – dokładny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie kolejnych ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich skutków zainfekowania nie daje pewności, iż podobny kazus nie nastąpi za jakiś czas, toteż istotne jest okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]