Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Na stomatologiaswiatkowska.pl dowiesz się więcej o działalności stomatologa Kraków.

Nie każde schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w razie potrzeby umieszczenia implantów lub mostów, uszkodzonych dziąseł, znacznych ubytków zębów i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju nowotwory bądź owrzodzenia. Jakie techniki są zatem stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma też atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie znajomych.

Lokalizacja:
Stomatologia Beata Świątkowska
ul. Ignacego Krasickiego 30/84
30-503 Kraków

Mob.: +48 535-803-804
E-mail: [email protected]