Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli
Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. By nie zagracały miejsca w mieszkaniu, z reguły przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na poddasze. Szkopuł jednakże w tym, iż po jakimś czasie i te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego przesłanką do tego, żeby uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania i strychu.
Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami
Śmieci takie jak stare meble, sprzęt AGD i RTV, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne czy fragmenty stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują również profesjonalną asystę przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego domu.
Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie materiału
Jeżeli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu komponentów według materiału, z jakiego są wytworzone, mogą być znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia nowych biurek, łóżek lub półek.
Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]