Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Więcej szczegółów o cateringu świątecznym Katowice.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się z reguły z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są także w firmach. Częstokroć personel firmy organizuje je sam, przynosząc własnoręcznie przyrządzone potrawy, jednak w większych zakładach pracy ten model działania się nie sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w małym gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Zupy, ryby, pierogi z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej standardowych świątecznych dań. To głównie dania rybne, jak chrupiący filet z łososia lub karpia oraz zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa rybna. Nie może zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki jarzynowej czy śledzia w śmietanie. Warto też zadbać o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, puszysty sernik lub kutię z rodzynkami.

Firmowy catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim zasmakują

Planowanie wigilijnego spotkania w firmie należy zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba określić dzień wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne ustalenie przewidywanej liczby gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Warto omówić z pracownikami menu i wspólnie zamówić te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest również to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, lub są w ekipie firmy weganie. Dla takich osób trzeba zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]