Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Więcej danych o szczegółach oferty biura rachunkowego Katowice znajdziesz tu.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że rezultatem ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]