Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Zobacz, gdzie nabyć podłogi panelowe.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]