Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Aktywne wyprawy - tutaj dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Są dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, aby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Aktywne wycieczki to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać rozmaite regiony naszej ojczyzny oraz świata z całkiem nowej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji komfortowego fotela na balkonie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również świetna sposobność, aby zdobyć kolejne umiejętności, ponieważ niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami koniecznymi do poznania mechanizmów przetrwania na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie lawiny. Trzeba także podkreślić, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko polskie góry

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie w dalekich i bliskich zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu poradzą sobie też w trakcie wyprawy do Nepalu bądź do Namibii.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]