Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Kliknij tu, jeśli interesuje Cię aktualna oferta skitur.

Większość osób wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego odpoczynku w góralskim domku z drewna i sporadycznego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doświadczać ich piękna podczas dość trudnych, lecz przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]