Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Wszystko, co warto wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce, znajdziesz na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o ciekawych atrakcjach i zbliżających się imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

By przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o wystawach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają motele, hotele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie położone w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, czar lokalnego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba także o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego