Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Szukasz fajnych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz trudno odnaleźć się w natłoku wiadomości o ciekawych zabytkach oraz bieżących eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także kempingi, hotele i motele zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. piękno parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale też w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego