Dowiedz się więcej o butach na motor.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne elementy ubioru dla motocyklistów, fenomenalnie się prezentują i na pewno wiele osób pragnie je mieć z uwagi na sam ich design. Jednakże ich najważniejszymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i ochronę stopy i goleni w razie możliwego wypadku.

Jakie buty na motocykl na jazdę turystyczną, a jakie po mieście?

Nie tylko nowi kierowcy, ale też osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na jednośladach, mają kłopot z tym, jakie buty na motor będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi dostaniemy kilka rodzajów butów. To przede wszystkim:
1. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i autostradach, gdzie ryzyko urazów i wypadków jest znacznie większe. Buty na motor tego typu mają odpowiednie zabezpieczenia zmniejszające ryzyko złamania kości stopy bądź podudzia i przetarć skóry. Te buty są wysokie, sztywne i ciężko się w nich poruszać na piechotę.
2. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, nierzadko do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców zabezpieczających stopę przed wilgotnością.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są znakomite na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też zapewnienie osłony stopie nie jest w nich priorytetem. Ich atutem jest natomiast niezwykły komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy nie poruszamy się na skuterze albo motorze.

Obuwie motocyklowe – wybierz je z głową

Wybierając obuwie motocyklowe trzeba na początku ustalić, jakie jest ich ogólne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się dotkliwymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe używane jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może prezentowały się doskonale, ale kierowca nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia motocyklowego, swoją drogą jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy oraz zabezpieczenie kierowcy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest bardzo istotna. Kupujmy więc buty na motocykl najlepszych firm. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]