Świeczniki solne – właściwości lecznicze

Chcesz zamówić świecznik solny? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Ale czy wiesz, że podobne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i kolorach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól charakteryzuje się różowym zabarwieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli posiada osobisty charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne stanowią śliczny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla pełnego zdrowia

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]