Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Dowiedz się więcej o kontenerach na złom.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, jak również zdemontowane elementy drzwi i okien – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz firm transportowych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]