Opony motocyklowe – radialne czy diagonalne?

Potrzebujesz opon motocyklowych? Wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Opony to bez wątpienia jeden z najważniejszych podzespołów każdego motocyklu. To jedyne części, które w czasie jazdy stykają się z nawierzchnią drogi, w związku z tym to one mają największy wpływ na osiągi, bezpieczeństwo oraz wygodę podróży. To mocne argumenty za tym, żeby ich dobór odpowiednio zaplanować i nie starać się zaoszczędzić na zakupie najtańszego ogumienia. Na co jednakże zwrócić uwagę, by być pewnym, iż wybieramy opony wysokiej jakości, a równocześnie poprawnie dobrane do rodzaju motocykla, typu przemierzanych na co dzień szlaków i naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – wpływają na sterowność oraz stabilność pojazdu w trakcie jazdy

Każdy model jednośladu ma przypisany jeden rozmiar opon, którego nie należy zmieniać. Chociaż w przypadku samochodów taka zmiana rozmiaru nierzadko okazuje się możliwa, to jednak dla kierowców motocykli zazwyczaj kończy się tragicznie. Wybierając opony do motocykli trzeba zatem precyzyjnie trzymać się wskazówek producenta motocykla, ponieważ założenie źle dobranego ogumienia może bardzo mocno wpłynąć na sterowność i stabilność maszyny w trakcie jazdy.

Opony do motocykli – indeks prędkości oraz nośności

Wybierając opony do motocykli, pod uwagę trzeba wziąć również inne ich właściwości, za sprawą których łatwiej będzie nam dobrać je do uprawianego stylu jazdy. Istotny jest indeks nośnościinformujący o tym, jakie maksymalne obciążenie zniesie wybrane ogumienie. Decydujący jest niemniej jednak indeks prędkości – im jest on wyższy, tym większą prędkość można osiągnąć na tym modelu opon.

odróżniają diagonalne i radialne opony do motocykli?

Przy wyborze opon do motocykla wypada przyjrzeć się też kształtowi ich osnowy, tj. karkasowi. Pod tym kątem wyróżniamy 2 typy opon – radialne oraz diagonalne. Diagonalne, z uwagi na grubsze ścianki boczne oraz prostą budowę nadają się przede wszystkim do jazdy w terenie. Opony radialne z kolei cechuje promieniste ułożenie osnowy oraz wyjątkowa sztywność, co powoduje, że są dobrym wyborem do maszyn wyczynowych.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]