Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości przeciętnego Polaka i coraz rzadziej bywa marginalizowany. Obywatela Polski zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma spory wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy może sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności wysokiego stężenia PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego narażeni są zwłaszcza rezydenci metropolii lub terenów w sąsiedztwie fabryk emitujących do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak przykładowo GREE, Cado czy AirFree, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to w tym momencie coś nowego na krajowym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często mają one również inne użyteczne funkcje.

Nawilżanie i detekcja dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego bez trudu kupimy urządzenie najlepsze do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, więc bez wysiłku daje się przenieść je między pokojami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz bakterie, które mogą być powodem szeregu reakcji uczuleniowych lub chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje niczym niezakłócony sen. Niektóre urządzenia mają też detektory wykrywające obecność dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza osobom podatnym na alergie.