naturalne maski do włosów, maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwe bywa farbowanie, stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki, użycie niewłaściwych kosmetyków lub spanie z mokrą głową. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Maski nawilżające do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą odbudowę aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej także zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb włosów oraz skóry, należy je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej powtarzać to nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, keratyna, jak również różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]