Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Więcej szczegółów o lampie solnej jonizatorze.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści lecznicze?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło wigoru oraz dobrego humoru.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]