Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Znajdź toczek do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]