Jak wybrać urządzenie do oczyszczania powietrza?

Problem złej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców niewielkich polskich miejscowości. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, jak również sankcji za utylizację w paleniskach szkodliwych tworzyw (jak np. produkty z plastiku czy gumy) i ciągnący się przez dziesięciolecia brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych, spowodowały wysokie zapylenie powietrza. Działa to negatywnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można w takim razie zatroszczyć się na własną rękę o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – zadbaj o czyste powietrze w swoim mieszkaniu

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa wysoko uprzemysłowione powinny szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to zapewne skomplikowany oraz długi proces. Miast jednak czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samemu zadbać o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można efektywnie przefiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość zarazków i grzybów, wywołujących częstokroć poważne problemy zdrowotne. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie przede wszystkim osoby cierpiące z powodu astmy czy uczuleń, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka poczują zbawienne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup urządzenie z liczącymi się certyfikatami

Osoby przebywające w sąsiedztwie często uczęszczanych dróg oraz obywatele silnie rozwiniętych obszarów powinni kupić oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj zwłaszcza o wychwycenie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien też wyłapać nie tylko zalążki grzybów, zarazki oraz mikroorganizmy, ale również groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, powinno się sprawdzić czy posiada ono liczące się atesty.