Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Jeśli chcesz kupić aparat do masażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu uciskowego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Istnieje sporo zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Wiele opcji zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za pomocą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy zaburzenia rytmu serca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]