Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Więcej w temacie shuttersów w sypialni na skyshutters.pl.

Szatersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okna można zastosować też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, a także przyjmują tu gości. W związku z tym warto zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film, lub jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwe czyszczenie

Możliwość regulacji przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże również z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice tworzą efektywną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich mycie jest niezmiernie łatwe i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]