Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Trekking górski - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Górskie wypady mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek za nieraz ogromny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest zależna od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne pasma Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]