Zajrzyj w to miejsce, aby uzyskać pomoc specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków.

Aktywność fizyczna jest potrzebna i pożądana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą brać udział w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co pozwala na dobór idealnej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się samodzielnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]