Kilimandżaro wyprawa

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają przede wszystkim niesamowite krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw tworzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest też zakupić leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – stosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]