Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Tu znajdziesz więcej szczegółów o Himalaje wyprawa.

Himalaje razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Manaslu lub Annapurny

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bo nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]