Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Jeśli potrzebujesz złota w sztabkach, kliknij tutaj.

Odkładanie pieniędzy na koncie czy umieszczanie ich na lokacie nie jest już tak dochodowe jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i większe zrozumienie, że nie zainwestowane środki dają zysku spowodowały, iż szukamy metod, które pozwolą naszym finansom zapewniać za jakiś czas dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – dlaczego popyt na ten metal pozostaje wysoki?

Na początku trzeba stanowczo zaakcentować, że lokata finansów w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie opiera się silniejszym i słabszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza i polityczna często podnosi jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres bez trudu daje się zauważyć, iż z czasem ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalna waluta, dzisiaj jest stosowany w medycynie, elektronice czy przemyśle, jak również – wciąż na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego przykładowo do produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też odtwarzacze CD) jest w wielu przypadkach nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – produkowane w wielu rozmiarach

Słuchając o inwestycji pieniędzy w złote sztabki gros osób natychmiast oceni, iż to nie dla nich, przez wysoki koszt. Tymczasem złote sztabki są wytwarzane w wielu wagach, tym samym właściwie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Te małe sztabki są również idealne jako prezent. Poważni inwestorzy, mający większy kapitał chętnie wybierają cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 500 g oraz 1 kg. Warto jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Wobec tego należy nabywać złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze kawałki.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]