Poznajmy bliżej kredyt obrotowy

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać kredyt obrotowy.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.