Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Odwiedź https://tinyurl.com/yhlg9udo i skończ poszukiwania kantoru wymiany walut!

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Działanie kantoru online jest równie łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z minionej doby. Następnym i niezmiernie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą także kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w określonym przez użytkownika terminie.

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób ceniących sobie komfort oraz znaczną niezależność w dysponowaniu funduszami. Używają ich również osoby spłacające pożyczki w walucie obcej oraz osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski. Lecz zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.