Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

Leasing bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać, bo jego duże zalety powodują, iż leasing bywa doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na minimalizację kosztów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. W szczególności z uwagi na fakt, że w naszym kraju ratę leasingu uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak opłacalny rzutuje również to, że pozwala on na zdobycie niezbędnych do prowadzenia przedsiębiorstwa aktywów bez konieczności ich nabycia. Na czym konkretnie więc opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać stawiając na taką formę finansowania?

Na czym polega leasing?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym znaczy wynajem. W państwach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, lecz w Polsce są to pojęcia różne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Obiektem leasingu najczęściej bywają samochody, które budują flotę przedsiębiorstwa, maszyny potrzebne do działania przedsiębiorstwa lub sprzęt do punktu sprzedaży. Po zakończeniu leasingu wypożyczone dobra powinny zostać oddane leasingodawcy, a ten najczęściej odsprzedaje je w atrakcyjnej cenie.

Opłacalny leasing – jak go wyszukać?

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest sporo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, że ciężko znaleźć wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu będą właściwe kwalifikacje. A że nie każdy przedsiębiorca takie posiada, wybierając leasing, najlepiej postąpimy zasięgając doradztwa specjalisty. Przed znalezieniem oferty warto więc udać się do doradcy kredytowego, który pomoże wyszukać propozycję odpowiednią dla naszych potrzeb oraz zagwarantuje, iż leasing rzeczywiście będzie najbardziej opłacalnym wyjściem.