Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Zajrzyj tu, jeśli szukasz więcej informacji o tym, czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie mass collect jest w rzeczywistości niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach czy wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania manualnego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych pomyłek, które mogą mieć miejsce w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się korzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia około setki faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]