Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Laserowa korekcja wzroku Kraków. Zdobądź więcej szczegółów.

Codzienny komfort, praca w przeróżnych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio stale rośnie, na co wpływ ma zapewne doskonalsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie niskie ryzyko ewentualnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, bowiem są czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć świetne efekty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można natomiast usunąć problem hyperopii. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego w trakcie procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na wykonanie dokładnego formowania, a przy tym minimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia masa czynników. Główne z nich to z pewnością precyzja, mała inwazyjność, skuteczność i niskie ryzyko powikłań. Warto napomknąć też o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, iż w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią oraz ciążę, choroby oczu takie jak zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]