Jak działa aparat do magnetoterapii?

Dalsze informacje o aparacie do magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia również krążenie, redukuje ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]