Badania dla operatorów

Więcej szczegółów o badaniach operatorów Kęty.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka tudzież innej maszyny. Choć wielu kandydatów się ich obawia, jeśli nie mamy problemów psychiatrycznych, ich przejście nie powinno przyprawić nam większych trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Początkowy etap badania operatorów

Na pierwszym etapie badania kandydat otrzymuje przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w rozmaitych, szczególnie problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość formularza jest zależna od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje ogromny stres, ale jej zaliczenie nie jest niewykonalne.

Psychologiczne badania operatorów

Następny etap badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Kolejne testy badają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto pamiętać, że niekiedy ten element badań może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego samopoczucia albo test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni wypił alkohol. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin albo – gdy przyczyną jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]