Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Uzyskaj więcej informacji o Photoshop digital painting.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat stara się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa cyfrowego wykorzystują artyści

Jest kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, szybko został głównym narzędzie game devów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samemu, jednak by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najważniejsze triki używania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]