Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci Kraków - sprawdź korzystną ofertę.

Dzieci lubią brać udział w kuchni – przystrajać ciasta czy podawać i wybierać składniki. Chciałabyś wykorzystać fascynację swojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość. A jednocześnie wyśmienicie się bawią. Nauka smacznych przepisów, dobieranie i mieszanie składników oraz łączenie niecodziennych smaków – to wszystko powoduje, iż maluchy z entuzjazmem eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie powinno się stosować w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach partycypują też rodzice, jest to zatem doskonała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie skosztować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie kursu maluchy szykują deser i danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przyrządzić apetyczny makaron na słodko bądź słono. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również smaczny deser – mus z lodami truskawkowymi i kruchym ciastem. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to najlepsza metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych potraw daje pociechom wiele satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przystrajaniu deseru lub pieczeniu idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniałe podejście do maluchów.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]