ametysty, biżuteria z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Mozambiku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Broszki czy bransoletki z ametystami warto zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.