Wisiorki zamówisz na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, doskonale wygląda i cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.