Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Zobacz, gdzie nabyć mystic topaz, wejdź na http://bit.ly/2dVtG0Z.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka może się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Ważna okazuje się też mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy dobrać biżuterię do danej kreacji.