Biżuteria z turkusem – kiedy warto założyć?

Więcej szczegółów o biżuterii z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki i klipsy, które idealnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor tego minerału w szczególnej mierze wpływa miejsce jego pochodzenia – między innymi minerały importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego tańsze zamienniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. W opinii części osób jest bowiem amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]