Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Szukasz skrzynki teletechnicznej? Kliknij tutaj.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym mieszkaniu – regulują to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich rodzajów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – otwory wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z wytrzymałego surowca i mieć odpowiednie otwory, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów wyróżniamy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na powietrzu, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje osób niepowołanych oraz negatywne czynniki pogodowe. Inna ważna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia można zainstalować np. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zamki

Ważnym elementem jest też ochrona przed ingerencją osób niepowołanych do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się wzmocnione zamki. To istotne również w mieszkaniu, w którym znajdują się małe dzieci. Nie można zapominać również o uporządkowaniu przewodów – w tym celu montuje się profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]