Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Potrzebujesz sklejki Peri? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]