Powrót do tradycji – projekty domów drewnianych

Chcesz zamówić domki góralskie? Skieruj się na tę stronę.

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez budynki murowane. Obecnie na szczęście zauważyć można to, że ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem wiele atutów. Najważniejszym jest na pewno wygląd – pasują zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne okazuje się też to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wykonywane tylko z naturalnych surowców. Drewno może też absorbować promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Mnogość projektów domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające góralską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić również, kiedy zamierzamy wybudować je poza Podhalem.

Jakiemu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze realizacje architekta i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, że nasze zlecenie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]