Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Więcej szczegółów o podporach szalunkowych.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]