Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

Tutaj kupisz baseny.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]